Chcete se naučit plést z pedigu??

Co je to vlastně pedig?
Pedig je u nás hned po vrbovém proutí nejpoužívanější materiál pro pletení košů.Je to vnitřní část liany Calamus rotang, kdy po oloupání povrchové vrstvy se vnitřní porézní jádro používá k výrobě pedigu. Je vyráběn v různých průměrech od 1mm až po 10mm.
Jeho výborné vlastnosti jako je pružnost, snadné barvení a rovnoměrná tloušťka jej činí oblíbeným materiálem pro výrobu košíků, ošatek, podnosů a dalších dekoračních předmětů.

Zájemce, kteří se chtějí naučit pracovat s tímto materiálem, získají informace o připravovaném kurzu v knihovně u p.Bujnové .

Kdo je online?

Právě přítomno: 131 hostů a žádný člen