Novinky v rámci projektu Knihovny.cz

Vážení čtenáři,
stejně jako na jaře se i v době druhé vlny koronaviru zvyšuje zájem o elektronické služby knihoven a online zdroje. Rádi bychom Vás informovali o novinkách v rámci projektu Knihovny.cz.

V březnu vznikl ve spolupráci s Digitalniknihovna.cz, PR oddělením MZK a za podpory mnoha dalších knihoven web protiviru.knihovny.cz, kde bylo prezentováno, co vše si lze (nejen) v knihovnách stáhnout a využívat online. V minulých dnech byl web zaktualizován a převeden na subdoménu https://online.knihovny.cz. Ta je snáze zapamatovatelná a navíc se více orientuje na zdroje v knihovnách, zatímco na protiviru byly i zdroje, které byly dočasně volně přístupné.

Aktuálně se rozjíždí propagační kampaň na fungování portálu Knihovny.cz a tím i na propagaci fondů a služeb knihoven. Je připraven základní přehled funkcí na: https://poznejte.knihovny.cz.

Dále můžeme zmínit tematicky zaměřené weby jako https://komensky.knihovny.cz, https://akcek.knihovny.cz a blíží se opět výročí Sametové revoluce, tak i https://1989.knihovny.cz. Všechny weby obsahují množství multimédií, zdigitalizované dokumenty z knihoven, případně vzpomínky pamětníků apod. Zapomenout nelze ani na https://ctenidetem.knihovny.cz se čtenářskými tipy od knihovníků, který byl připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.

Sledujte také inspirační seznamy: https://www.knihovny.cz/Search/Inspiration. Lidé mnohdy potřebují poradit, co si přečíst a od toho je tato služba.

Přihlášení

Kdo je online?

Právě přítomno: 411 hostů a žádný člen

Kontakt

Městská knihovna Hrušovany nad Jevišovkou
náměstí Míru 22
671 67 Hrušovany nad Jevišovkou

Tel.: 515 238 369
E-mail: knihovna@hrusovany.cz
K
nihovnice: Jana Bujnová