Návod na přidání návrhu na pořízení knihy

Odkaz menu "Návrh na pořízení knihy" slouží k tomu, aby čtenáři mohli aktivně ovlivnit to, jaké nové knihy bude městská knihovna pořizovat. Uživatelé mohou vkládat návrhy, hlasovat pro jednotlivé návrhy a přidávat k nim komentáře. Pro vložení návrhu není nutné znát všechny údaje o knize, ale uvést alespoň ty, které jsou Vám známy.
Aby se zabránilo nevyžádaným příspěvkům, mohou návrhy vkládat pouze registrování a přihlášení uživatelé.

Registrace uživatele je jednoduchá:

 1. V levé spodní části stránek knihovny je blok "Přihlášení" a v něm odkaz "Vytvořit účet" na tento klikněte.
 2. Nyní zadejte všechna povinná pole (jméno = Vaše jméno - bude se zobrazovat u vašich příspěvků na stránkách, uživatelské jméno = jakékoliv vámi zvolené jméno, heslo - minimálně 4 znaky, e-mail - musí být platný, slouží na dokončení registrace uživatele) a vyplňte početní výsledek otázky v políčku "Spamová kontrola".
 3. Na zadaný email bude zaslán odkaz na dokončení registrace uživatele (aktivaci). Klikněte na odkaz v emailu a tím dokončíte registraci uživatele a můžete se rovnou přihlásit.

Přihlášení uživatele:

 1. V levé spodní části stránek knihovny je blok "Přihlášení" a v něm pole uživatelské jména a heslo. Tyto vyplňte dle své registrace a klikněte na tlačítko "Přihlásit se".
 2. Že jste přihlášeni poznáte podle toho, že text v bloku "Přihlášení" bude obsahovat Vaše jméno a tlačítko "Odhlásit se".

Odeslání návrhu na pořízení knihy:

 1. V levém menu vyberte odkaz "Návrh na pořízení knihy" nebo odkaz "Návrhy". Zobrazí se zadané návrhy a nad nimi tlačítko "Odeslat návrh". V zobrazených návrzích zkontrolujte, jestli už zde Vámi navrhovaná knížka není uvedena. Pokud není, klikněte na tlačítko "Odeslat návrh", pokud je pokračujte buď v "Hlasování" nebo "Přidání komentářů".
 2. Pokud jste se dosud nepřihlásili, zobrazí se výzva k přihlášení uživatele. Vyplňte požadované včetně spamové kontroly a přihlašte se. Pokud jste již přihlášeni, zobrazí se formulář pro vložení návrhu. Vložte Vám známé údaje. Všechna pole musí být vyplněna, proto i do pole popis zadejte alespoň rok vydání, nebo jiné Vám známé informace o knize.
 3. Odeslání potvrďte kliknutím na tlačítko "Potvrdit". Tímto jste přidali nový návrh, což lze zkontrolovat v odkaze v levém menu "Návrhy". (Upozornění: I když formulář zůstal zobrazen, návrh byl přidán. Nepotvrzujte tedy znovu odesílání návrhu.). Uživatel, který návrh vložil, jej může i upravovat.

Hlasování:

 1. Pro jednotlivé návrhy může každý uživatel hlasovat. Pro každý z návrhů pouze jednou. Před hlasováním musí být uživatel přihlášen, viz. výše "Přihlášení uživatele".
 2. Hlasování pro návrh lze provést na stránce s návrhy (odkaz v levém menu "Návrhy"), kliknutím na tlačítko "Hlasovat" v rámečku návrhu.

Vložení komentáře:

 1. K jednotlivým návrhům může každý uživatel přidat svůj komentář. Před přidáním komentáře musí být uživatel přihlášen, viz. výše "Přihlášení uživatele".
 2. Vložení komentáře k návrhu lze provést na stránce s návrhy (odkaz v levém menu "Návrhy"), kliknutím na tlačítko "Komentáře" v rámečku návrhu.
 3. Zde vyplníte svůj komentář a kliknete na tlačítko "Potvrdit". Tím je dokončeno vložení komentáře. Uživatel, který komentář vložil, jej může i upravovat. Zpět se můžete vrátit opět odkazem v menu "Návrhy".

Stav návrhu:

je zobrazen v rámečku návrhu po kontrole administrátorem. Může zde být uvedeno:

 • Návrh zadán a zkontrolován
 • Kniha objednána
 • Kniha pořízena a v katalogu
 • Návrh zamítnut

Návrhy, u kterých budou uvedeny poslední dvě možnosti budou kvůli přehlednosti průběžně mazány.

Přihlášení

Kdo je online?

Právě přítomno: 87 hostů a žádný člen

Kontakt

Městská knihovna Hrušovany nad Jevišovkou
náměstí Míru 22
671 67 Hrušovany nad Jevišovkou

Tel.: 515 238 369
E-mail: knihovna@hrusovany.cz
K
nihovnice: Jana Bujnová